Unikátní stelivo
pro domácí mazlíčky
a hospodářská zvířata

Podestýlka ProBioBED PLUS je unikátní kombinace přírodního sorbčního materiálu na bázi celulózy (dřevěných hoblin), které jsou v průběhu výroby obohaceny o stabilizovanou probiotickou kulturu ProBioSORB. Hlavní složkou je stabilizovaná enkapsulovaná probiotická Lactobacillus sp. kultura, schopná stabilně přežívat v podestýlce a pozitivně tak působit na zdraví chovaných zvířat.

ProBioSORB jsme dodatečně obohatili také o podpůrnou prebiotickou složku. Prebiotikum je specifická přírodní složka na bázi vlákniny, která je jakousi potravou pro probiotické bakterie a je schopna extrémně rychle nastartovat aktivitu probiotických bakterií.

Nový přístup ke zdraví zvířat

ProBioBED přináší nový pohled na snižování infekcí zvířat. Dříve byl trend stáje a přilehlé prostory desinfikovat a zničit jak nepřátelské, tak logicky i přátelské mikroorganismy. Tato dočasná sterilita byla najednou prostředím, kdy riziko vypuknutí infekce bylo stejné jako možnost ozdravení prostředí a zvířat.

Nový přístup je založen na využití přátelských mikroorganismů k potlačení nepřátelské mikroflóry. Jedná se o posílení přirozených imunitních procesů chovaných zvířat, kdy dochází k pozitivním účinkům nejen na vnější prostředí, ale i na chované zvíře samotné.

Co je ProBioSORB

Speciálně vyvinutá probiotická kultura, která se skládá z pečlivě vybraných a testovaných probiotických laktobacilových kultur, které odpovídají složení přátelských bakterií u hospodářských zvířat a domácích mazlíčků a významně přispívají k udržení jejich zdraví. Jedná se zejména o bakterie druhu Lactobacillus acidophilus.

Probiotické laktobacilové kultury v podestýlce mají pozitivní vliv na správnou funkci trávícího a imunitního systému zvířat. Omezují množení patogenních bakterií a snižují riziko vzniku infekce, ať už v trávicím traktu nebo na pokožce či srsti. Prebiotická složka cíleně a selektivně podporuje množení přátelských probiotických bakterií. Urychluje tím nástup ochranného účinku podestýlky.

Naopak produkce antimikrobiálních peptidů omezuje množení nepřátelských a nebezpečných mikroorganizmů a tím snižuje riziko infekcí a onemocnění. Díky specifickému vysoce absorpčnímu probiotickému nosiči tak ProBioBED zlepšuje sorbční kapacitu podestýlky, pohlcuje pachy a omezuje množení patogenů.